Šeimos verslo istorija

„Šiaurės vartai“

Tai vardas, glaudžiai susijęs su vienos šeimos istorija. Dar daugiau, tai – trijų kartų šeimos auginamas verslas. Trečią šio verslo gyvavimo dešimtmetį jį motiniškai rūpestingai vysto Natalija, veržliai ir energingai palaiko – sūnus Andrius, smalsiai ir su simpatijomis viešbučiams prižiūri – anūkė Justina.

Kaip visa tai prasidėjo

Pradžia ir idėjos generatorė Natalija. Ji ir buvo pirmoji – žengė pirmąjį žingsnį verslo keliu, pirmąsyk savo gyvenime, tačiau drąsiai, paskui savo svajonę ir viziją.

Tai nutiko 1999 metais, po ilgų Natalijos atostogų. Po įvairių svarstymų visgi nuspręsta kurti savo viešbučio verslą. Tais metais išsinuomotos patalpos, nuo jų ir prasidėjo Natalijos kelionė jos tikslo kryptimi. Ir tik iš šalies dabar galėtų atrodyti, kad viskas vyko lyg sviestu patepta. Iš tiesų buvo ne taip jau ir lengva. Trūko lėšų samdyti darbuotojus, tad nuo pat pradžių Natalija plušėjo dviese su viduriniuoju sūnumi Andriumi.

Pirmoji žvaigždutė

Tais pačiais 1999 metais Natalija atidarė svečių namus. Maži, vos 10 kambarių turintys svečių namai palengva sukosi verslo karuselėje. Tuo metu Natalija augino jaunesniąją savo atžalą, tad dirbdavo tik dienomis. Galėjo tai sau leisti – turėjo stiprų pagalbininką sūnų Andrių, kuris į šį verslą su didžiausiu susidomėjimu įsitraukė dar būdamas vaikas. Baigusiam mokyklą devyniolikmečiui Andriui atiteko visa atsakomybė už tvarką naktinėse pamainose – išleisdavo Nataliją po dienos darbų ilsėtis ar pabūti tiesiog mama namuose. Darbą svečių namuose Andriui teko derinti su verslo teisės mokslais Šiaulių kolegijoje – važinėjo į studijas kasdien, iki kol išvyko į Airiją, tęsdamas mokslus neakivaizdžiai.

Paprastas verslo modelis ir sąžiningas, sutartinai atliekamas darbas pasiteisino – 2004 metais šie svečių namai gavo vienos žvaigždutės klasės įvertinimą. Mažam verslui mažame miestelyje tai neatrodė mažai. Priešingai, įkvėpė naujiems planams, padėjo atsispirti siekiant didesnių aukštumų.

Naujasis pastatas – nauja pradžia

Turbūt sutiksite: Kalėdos – geras laikas dovanoti, švęsti, pradėti ką nors nauja, išsikelti naujus tikslus, svajoti. Toks prieškalėdinis laikas Natalijai ir Andriui buvo 2006-aisiais, kai jie kartu įsigijo naują pastatą pačiame Joniškio centre.

Andrius tuo metu dirbo Airijoje, gavo iš banko kreditą, Natalijos verslas jau buvo įgavęs pagreitį. Abu turėjo pagrindą naujam žingsniui – kooperavosi bendrai veiklai. Tuo metu tai buvo svarbus, atsakingas žingsnis. Kaip pati Natalija sako, „investicijos buvo tikrai didžiulės, pagal abiejų skaičiavimus jos turėjo atsipirkti per dešimtmetį…“.

Vos per metus pastatas pasikeitė neatpažįstamai. Nuosekliai ir nuoširdžiai dirbdami, diena iš dienos, likdami ištikimi savo idėjoms, jie sukūrė naują viešbučio vaizdą, galima sakyti – restauravo jį savo jėgomis. Viskas buvo daroma su didele meile. „Į šį projektą sudėjau visą savo širdį, tai – tarsi mano antrieji namai“, – sako Natalija.

Ir jau 2007 metais trijų žvaigždučių įvertinimą gavę „Šiaurės vartai“ atvėrė duris miesto lankytojams.

Nuo 2010 metų Andrius su Natalija siekė, kad svečių namai taptų viešbučiu. Tam reikėjo ne tik daug darbo, kantrybės, bet ir nemažai investicijų, įrengiant kavinę viešbutyje. Būtent nuo to priklausė šio verslo tolimesnė ateitis. Ir ji netruko išsipildyti. Metai po metų, ir štai – 2015-aisiais verslas iš svečių namų tapo viešbučiu su trijų žvaigždučių įvertinimu.

Apie dabartinį savo verslą Natalija prisimena su šypsena: esą čia, „Šiaurės vartuose“, visada dvelkia šiluma ir ramybe. Viešbučio svečiais rūpinamasi kaip savo šeimos svečiais, stengiamasi, kad viešnagė paliktų vien maloniausius prisiminimus. „Kas gi kitas, jei ne mes patys, tai padarysime. Šypsena darbe pas mus yra savaime suprantamas ženklas, nesvarbu, kaip prasidėjo tavo diena. Darbe turi spinduliuoti energija: mūsų veide atsispindinti emocija yra tarsi vizitinė kortelė“, – įsitikinusi Natalija.

Andrius: veržlumas ir energija

Andrius jau kuris laikas gyvena Airijoje, ten daugelį metų dirbo restoranuose, tokiuose kaip „Donnybrook fair“, „Gables restaurant and wine shop“, „Darwins restaurant“ – vadybininko pozicijoje. Visą tą laiką sukęsis užsienio restoranų versle, įgijo patirties ir prisirinko daugybę idėjų, kuriomis dalindavosi su mama Natalija. Jis nuolat galvodavo, ką ir kaip pakeisti, kuria kryptimi judėti, ką patobulinti šeimos versle. Andrius – tai toks žmogus, kuris nuolat dega, kunkuliuoja, kurio energija liejasi per kraštus. Nepaliaujamai ieškantis naujovių, sukantis galvą apie 10 naujų planų į priekį. Todėl ir dabar daug dirbdamas ir galvodamas stengiasi įgyvendinti ne vieną projektą viešbutyje.

Justina: smalsumas ir simpatijos viešbučiams

Natalijos anūkė Justina į šeimos verslą įsitraukė 2022-aisiais. Tai – ieškantis žmogus: baigusi gimnaziją, mergina vis dar svarstė, ką nori studijuoti. Dėl to jos sprendimas buvo studijas kuriam laikui atidėti. Vieną gražią dieną ji tiesiog ekspromtu patraukė į užsienį paskui savo gyvenimo meilę. 2016 metais Norvegijoje įsidarbino kambarine viename iš didžiausių valymo firmų Norvegijoje ir viename iš didžiausius tinklus turinčiuose viešbučiuose „Raddison Blu“ ir „Park Inn By Raddison“. Čia ji įgijo daug patirties, o sykiu – pamėgo šį verslą. Po daugiau nei 5-erių metų dirbdama kambarine darbe pelnė vadovų ir kolegų pasitikėjimą, jai buvo suteikiama vis daugiau atsakomybės reikalaujančios pareigos, nes, kaip pati sako, buvo užsidegusi noru tobulėti šioje srityje. Kurį laiką dirbo viešbučio kambarinių vadovo asistente. Reikėdavo ne tik prižiūrėti tvarką, bet ir apmokyti naujus darbuotojus ir užsakinėti prekes. Daug darbo praleido ir prie kompiuterio, ir bendraudama su viešbučio klientais. Na, o išaušus vienai gražiai dienai – kaip anuomet greitai išvyko iš Lietuvos, taip pat skubiai nusprendė su visa šeimyna sugrįžti į gimtąjį kraštą. Turėdama patirties, noriai įsitraukė į savo šeimos verslą.

Paklausta, kaip sekasi Lietuvoje suktis pasirinktame versle, kalba su šypsena: „Kad ir kur bebūtum ar bedirbtum, su šeima dirbti visada smagiau, o versle, kaip ir gyvenime – visko pasitaiko, ir blogų, ir gerų dienų. Mūsų verslas – tai mūsų šeima.“